Nuostabiai atsitiesę Kazachstanas ir Portugalija išplėšė vietas pusfinalyje

• Kazachstanas rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš Iraną

Rezultatai

Ispanija 2-4 Portugalija Irano IR 2-3 Kazachstanas

Įvykiai

Arti tikslo ir trenerio pyktis Likus sekundei iki pirmo kėlinio pabaigos po ispanų kampinio Adolfo Fernandezas pakišo koją ir kamuolys atsimušė į virpstą. Viskas galėjo pakrypti kitaip. Komandoms nuėjus pasitarti prieš pratęsimą nepatenkintas dėl tokios gynybos portugalų treneris Jorge Brazas kalbos pabaigoje sviedė savo taktinę lentą ant žemės. Jo vyrai netrukus atsistojo ir išėję į aikštę sugebėjo sužaisti taip, kad portugalai antrą kartą iš eilės pateko į pasaulio čempionato pusfinalį.

Netikėti ispanų smūgiai Visgi rungtynės klostėsi itin sudėtingai ispanams. Pirmajame rungtynių kėlinyje abi komandos daugiau prasižengė nei smūgiavo į vartus. Prieš pertrauką vartininko Bebe klaida ir šeštoji pražanga leido Ispanijai įmušti nuo 10 metrų žymos, tačiau Adri nepataikė į vartus. Tokia kėlinio pabaiga ispanų nesutrikdė - La Furia Roja antrą kėlinį pradėjo galingai. Ispanų kapitonas Carlosas Ortizas atliko puikų perdavimą - tokį, kokio tikėjosi nesulaukti iš savo draugo, portugalų kapitono Ricardinho - Adolfo ir šis meistriškai įmušė pirmą įvartį. Dar po minutės Adri baudos smūgiu įmušė savo pirmą įvartį turnyre ir atpirko ankstesnę klaidą. Nepasiduodantys portugalai 0:2? Nenurašykite Portugalijos. Pernai UEFA Futsal Čempionų lygos finale Lisabonos „Sporting“ atsitiesė po tokio paties deficito ir įveikė FC „Barcelona“ ekipą 4:3. Šį kartą, padedami savo aistringų gerbėjų, ir varžovų vartininko Jesus Herrero klaidos, jie sugebėjo grįžti į žaidimą po Andre Coelho smūgio. Likus keturioms minutėms Zicky rezultatą išlygino. Pratęsime ispanai įsimušė į savo vartus, o Ortizo netikslus perdavimas leido Pany įmušti į tuščius vartus ir įtvirtinti pergalę.

Komentaras

„Kai buvo 0-2, svarbiausia buvo išlikti stipriems, susitelkti į savo strategiją, sukurti progų atakoje. Trenreis prašė daugiau jėgos, daugiau gynybinio intensyvumo, daugiau kurti atakoje, išvengti klaidų, po kurių praleidome įvarčius. Taip pat šiek tiek pasisekė, tai žaidimo dalis. Mūsų tikslas pasirodyti geriau nei praėjusiame čempionate - iškovoti medalius.“ Portugalijos žaidėjas Andre Coelho

Ketvirtfinalių antroji diena

Spain v Portugal: Quarter Final - FIFA Futsal World Cup 2021

VILNIUS, LITHUANIA - SEPTEMBER 27: Fans of Portugal show support for their team prior to the FIFA Futsal World Cup 2021 Quarter Final match between Spain and Portugal at Vilnius Arena on September 27, 2021 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Alexander Scheuber - FIFA/FIFA via Getty Images)

VILNIUS, LITHUANIA - SEPTEMBER 27: Miguel Mellado of Spain is challenged by Pany of Portugal during the FIFA Futsal World Cup 2021 Quarter Final match between Spain and Portugal at Vilnius Arena on September 27, 2021 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Alex Caparros - FIFA/FIFA via Getty Images)

Atgaivintas lemiamam šturmui Likus žaisti keturias minutes Douglas Junioras, atsisėdo ant suolelio pailsėti. Kazachų lyderį, žaidusį ilgas minutes, komandos personalo narys vėsino mosuodamas rankšluostį. Netrukus Douglas grįžo į aikštę, likus porai minučių nubėgo į ataką. Jo smūgį atrėmė vartininkas, pakartotinį Taynano bandymą - gynėjas. Tačiau po kampinio Taynanas įmušė pergalingą įvartį. Du brazilai pirmą kartą atvedė Kazachstaną į Pasaulio čempionato pusfinalį. Pralaužta gynybos siena Pirmajame kėlinyje neatrodė, kad tai bus realu. Vos du įvarčius iki tol čempionate praleidęs Kazachstanas šį kartą du kartus praleido per kėlinį. Irano IR žaidėjas Moslem Oladghobadas pademonstravo kodėl jų stiprybė yra komandimis žaidimas ir sužaidęs sienelę su Saaeid Ahmad Abbasi įmušė pirmą įvartį. Vėliau antrą šaltakraujiškai prasivaręs vartininką įmušė Ahhmadas Esmaeilpouras.

KAUNAS, LITHUANIA - SEPTEMBER 27: Douglas of Kazakhstan in action during the FIFA Futsal World Cup 2021 Quarter Final match between IR Iran and Kazakhstan at Kaunas Arena on September 27, 2021 in Kaunas, Lithuania. (Photo by Angel Martinez - FIFA/FIFA via Getty Images)

Geležinis žmogus - asistentas Kazachstanas nepasidavė ir prieš pertrauką bei iš karto po jos buvo arti tikslo. Tuomet atėjo laikas pasireikšti Douglas Juniorui. Jis visame turnyre nuostabiai žaidė gynyboje, o šį kartą tapo puikiu asistentu komandos draugams. Po jo perdavimų iš pradžių įmušė Daurenas Tursagulovas, vėliau Arnoldas Knaubas išlygino rezultatą. Lemiamas įvartis taip pat krito prisidėjus Douglasui.