III diena: Rezultatyvų vakarą favoritai pateisino lūkesčius

• Argentina pasiekė rekordinę pergalę

• Ispanija užtikrintai pranoko Paragvajų

• Japonija ir Irano IR laimėjo po sunkios kovos

Rezultatai

E grupė Paragvajus 0-4 Ispanija Angola 4-8 Japonija F grupė Serbija 2-3 Irano IR Argentina 11-0 JAV

Turnyro lentelė

Įvykiai

Emocingas mūšis Iraniečiui Hamid Ahmadi startas čempionate buvo dviprasmiškas - jis įmušė pirmąjį įvartį prieš Serbiją, bet neužilgo gavo raudoną kortelę ir komandą porai minučių paliko dešimtiese. Visgi Iranas sugebėjo tą laikotarpį atsilaikyti, tačiau ir tada, ir visas rungtynes atlaikė rimtą serbų šturmą, kurį pristabdyti padėjo geras vartininko Alireza Samimi žaidimas. Nervingoje susitikimo pabaigoje abi komandos apsikeitė įvarčiais, o serbai taip pat užsidirbo raudoną kortelę. Nepaisant nesėkmės Serbija parodė, kad yra labai rimti varžovai, o bronzos medalius prieš penkerius metus iškovojęs Iranas startavo pergalingai nepaisant to, jog prieš turnyrą neteko vieno savo lyderių Hosseino Tayebi dėl traumos.

Ispanų dominavimas Mažai ką turėtų nustebinti, jog Ispanija laimėjo rungtynes ir tuo pačiu daug kontroliavo kamuolį. Tačiau Fede Vidalio trenriuojama ekipa pelnė ir puikių įvarčių. Gražiausią žaisdamas 100-ąsias rungtynes La Roja gretose pelnė Raulis Camposas. Paragvajiečiams, kurių vartininkas Carlosas Espinola prieš turnyrą FIFA.com ambicingai pareiškė, jog jie taip pat favoritai, apsunkino ispanams reikalus tik pirmajame kėlinyje. Pats C. Espinola tą kėlinį nežaidė ir galėjo tik patarinėti komandos draugams.

Trečioji rungtynių diena FIFA Futsal Pasaulio čempionate Lietuvoje

Irano rinktinė

VILNIUS, LITHUANIA - SEPTEMBER 14: The IR Iran team line up for a photo prior to the FIFA Futsal World Cup 2021 group F match between Serbia and IR Iran at Vilnius Arena on September 14, 2021 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Alexander Scheuber - FIFA/FIFA via Getty Images)

Serbijos rinktinė

VILNIUS, LITHUANIA - SEPTEMBER 14: The Serbia team line up for a photo prior to the FIFA Futsal World Cup 2021 group F match between Serbia and IR Iran at Vilnius Arena on September 14, 2021 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Alex Caparros - FIFA/FIFA via Getty Images)

Čempionų įvarčių fiesta Alanui Brandi čempionato startas susiklostė taip, kaip ko gero negalėjo ir pasvajoti. Per pirmąsias dvi minutes jis įmušė du įvarčius, o vėliau pasižymėjo dar du kartus ir yra tarp lyderių kovoje dėl rezultatyviausiojo titulo. Jau iki pertraukos Pietų Amerikos atstovai susikrovė triuškinantį pranašumą prieš varžovus iš Šiaurės - 8-0, ir antrajame kėlinyje galėjo rungtyniauti šiek tiek ramiau. Galų gale argentiniečiai laimėjo 11-0, pasiekė rekordinę savo pergalę pasaulio čempionatuose ir susilaukė didelių ovacijų iš Vilniuje susirinkusių aistruolių. JAV rinktinei sugrįžimas tarp planetos elito apkarto, tačiau komandos treneris atrado šiek tiek pozityvo pažymėdamas, jog antrajame kėlinyje jo auklėtiniai žaidė geriau.

Rezultatyviausia dvikova Šiame čempionate nemažai vartininkų pasirodė gerai, ir tai ypač pademonstravo Angolos vartų sargas Gomito, kuris rungtynių eigoje atrėmėtikrą smūgių krušą - iš viso net 26 kartus apsaugojo savo vartus. Jį pirmasis pramušė brazilų kilmės japonų žaidėjas Arthuras Olivera, kuris vėliau pasižymėjo dar tris kartus. Japonai įmušė pirmąjį įvartį visuomet turėjo pranašumo, tačiau kovingoji Angolos komanda parodė charakterį ir iki paskutinių minučių varžovams ant kulnų. Šios rungtynės buvo pačios rezultatyviausios turnyre ir pakėlė šios dienos įvarčių kartėlę aukštai - iki 32 tikslių smūgių, kuriuos išvydo žiūrovai.