• Rekordinėje įvarčių fiestoje - Irano IR įveikė Uzbekistaną

• Puikus pirmas kėlinys nulėmė pergalę ispanams

• Portugalai palaužė serbus po pratęsimo

Rezultatai

Rugsėjo 24 d. (penktadienis) Uzbekistanas 8-9 IR Iranas Portugalija 4-3 Serbija (po pratęsimo) Ispanija 5-2 Čekija

Įvykiai

Įspūdinga įvarčių fiesta Pirmos dienos rungtynės buvo kaip važiavimas linksmaisiais kalneliais be stabdžių. Komandos pelnė net 17 įvarčių ir jais keitėsi iki pat pabaigos rungtynių, kurios žiūrovams šiame turnyre turėjo patekti bene labiausiai. Toną uždėjo dvikovos pradžia, kurioje uzbekai ir patys įmušė po įvarčių, ir praleido įvarčių po savo arba varžovų atliktų standartinių situacijų. Iranas beveik visas rungtynes pirmavo, bet Uzbekistanas vijosi varžovus iki pat paskutinių sekundžių. Fantastiškas trileris tapo rezultatyviausiomis atkrintamojo etapo rungtynėmis Pasaulio čempionatų istorijoje.

Skirtingi kėliniai Ispanijos perdavimų mašina pirmajame kėlinyje užsikūrė taip, kad čekams beliko stebėti, kaip La Roja iš arti mušė keturis įvarčius į jų vartus. Tačiau panašu, kad ispanai per anksti atsipalaidavo - po pertraukos vaizdas aikštėje buvo kitoks. Čekai sėkmingai išnaudodami penktą aikštės žaidėją įmušė du įvarčius ir turėjo nemažai dar gerų progų. Tik likus minutei ispanai įtvirtino savo pergalę.

Aštuntfinalių trečioji diena

Uzbekistan v Iran: Round of 16 - FIFA Futsal World Cup 2021

VILNIUS, LITHUANIA - SEPTEMBER 24: Ali Hassanzadeh of Iran scores their team's first goal during the FIFA Futsal World Cup 2021 Round of 16 match between Uzbekistan and Iran at Vilnius Arena on September 24, 2021 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Alex Caparros - FIFA/FIFA via Getty Images)

VILNIUS, LITHUANIA - SEPTEMBER 24: Ali Hassanzadeh of Iran celebrates with teammates after scoring their team's first goal during the FIFA Futsal World Cup 2021 Round of 16 match between Uzbekistan and Iran at Vilnius Arena on September 24, 2021 in Vilnius, Lithuania. (Photo by Alexander Scheuber - FIFA/FIFA via Getty Images)

Trileris ir vartininko dvigubas veidas Serbų vartininkas Miodragas Aksentijevičius visas rungtynes puikiai atmušdamas savo smūgius gelbėjo komandą, tačiau rungtynių pabaigoje jam neišlaikė nervai ir už ginčus su teisėju jis gavo raudoną kortelę. Tačiau rungtynių pabaigoje nervų nemažai buvo ir portugalams. Jie pirmajame kėlinyje įgijo dviejų įvarčių pranašumą, tačiau antrajame Jovanas Lazarevičius dviem puikiais smūgiais rezultatą išlygino.

Prieš pratęsimą portugalų treneris Jorge Brazas rimtai davė velnių savo auklėtiniams ir regis tai suveikė - du Pany įvarčiai išvedė Europos čempionus į ketvirtfinalį.

KAUNAS, LITHUANIA - SEPTEMBER 24: Jorge Braz, Head Coach of Portugal speaks to his team during the FIFA Futsal World Cup 2021 Round of 16 match between Portugal and Serbia at Kaunas Arena on September 24, 2021 in Kaunas, Lithuania. (Photo by Oliver Hardt - FIFA/FIFA via Getty Images)